.::  Ekonomik Sera Yapımı  ::.
 

Yay Çatı Seralar; Bu seralarımız 6 mt, 8 mt ve 9 mt tünel genişliğinde yapılabilmektedir. Bulunduğu bölgenin iklimine göre yapının çelik aksamları güçlendirilmektedir. Sera alanı küçük olduğu için, ekonomik sera olarak da adlandırılır. Bu sera modelleriyle, bütün çiftçiler sera da üretim yapabilmektedirler. Kurulumu ve başka bir bölgeye taşınması aynı gün içinde yapılabilmektedir.

Tünel Seralar ;  Hafif yapı çelik konstrüksiyon özellikleri sahip olup, maliyet açısından oldukça ekonomik olup kısıtlı arazi yapısına sahip olunan alanlarda tercih edilmektedir. Polikarbon levha yada plastik film ile kaplanabilirler.  Tek blok halinde kullanılmasının yanında yan yana bitişik çoklu blok seralar olarak da kullanılabilir.

 
               
                       
               
                       
               
                       

Sera kurulumu tecrübe ve bilgi ister. Bitkilerin maksimim gün ışığından faydalanması için minimum yapı gölgesi, gibi kriterler gerekmektedir. Gerekli kriterlere en uygun çözümü gerçekleştirmek için, uygun malzeme seçimi, ideal yapı tasarımı, ileri üretim yöntemleri kullanarak kuruluma hazır sistemlerimizi, profesyonel montaj ekibimizle hayata geçirmekteyiz. Dünyada ve ülkemizde geniş hacimli yüksek seralar tercih edilmektedir.
 

Sera kurulumunda kullanılan malzemeler galvanizli olmalıdır. Sera Montajı vidalı sistem olarak yapılmalıdır.  Vidalı sistemde, sera istenilen yere taşınabilir. Çelik yapısı ve çalışan mekanizma tasarım özellikleri ile kolay kurulum ve uzun yıllar sorunsuz çalışan parçalara sahiptir.